- Free delivery from 50 €
- Fast delivery
- Purchase on account
- Easy returns
The cute design in green tones with funny embroidery will please your treasure!
Our tip: Matching the changing pad there are other products from the " Honeybear" series of Easy Baby.
- Pattern: Honeybear Green
- Dimensions: 75 x 85 cm
- Material cover: 100% cotton
- Material filling: polyester fleece
- Care instructions cover: machine wash at 30 °; suitable for tumble dryer
| Product group: | 3 |
|---|---|
| Brand: | Easy Baby |
| Product type: | wickelauflage |
| Product dimensions (L x W x H): | 75 x 85 x 8 cm |
| Weight: | 1 kg |
| Material type cover: | Washable fabric |
| Material type cover: | 100% Baumwolle |
| Material filling: | 100% Polyester-Vlies |
| Cover removable: | Removable |
| Washing instructions: | Machine wash at max. 30 °C |
| Tumble drying: | Tumble dry - normal |
| Ironing: | Do not iron |
| Scope of delivery: | 1 Wickelauflage |
| Color: | gruen,weiss,motiv |
| Recommended age min.: | 0 month(s) |
| Our product code: | 201200005130 |
|---|---|
| Easy Baby product code: | 440-39 |
| EAN/GTIN: | 4043025440396 |
| Our product code: | 201200005130 |
|---|---|
| Easy Baby product code: | 440-39 |
| EAN/GTIN: | 4043025440396 |