- Free delivery from 50 €
- Fast delivery
- Purchase on account
- Easy returns
| Product group: | 3 |
|---|---|
| Brand: | Rock Star Baby |
| Product type: | boostersitz |
| Max. child weight: | 15 kg |
| Features: | transporttasche |
| Tray: | Not available |
| Seat height adjustable: | Not adjustable |
| Backrest position: | Not adjustable |
| Footrest adjustable: | Not adjustable |
| Wheels: | Not included |
| Safety bar: | Not available |
| Safety type: | Three-point harness |
| Product dimensions (L x W x H): | 23 x 28 x 30 cm |
| Seat (L x W): | 23 x 28 cm |
| Weight: | 0.6 kg |
| Material cover: | 100% Polyester |
| Cover removable: | Not removable |
| Washing instructions: | Mit feuchtem Tuch abwischen |
| Scope of delivery: | 1 Sitzerhöhung |
| Color: | grau |
| Recommended age min.: | 9 month(s) |
| Our product code: | 015015000043 |
|---|---|
| Rock Star Baby product code: | 1949 RS1 |
| EAN/GTIN: | 4005317238937 |
| Our product code: | 015015000043 |
|---|---|
| Rock Star Baby product code: | 1949 RS1 |
| EAN/GTIN: | 4005317238937 |