- Free Shipping
- Fast delivery
- Purchase on account
- Easy returns
The most important at a glance
- Hauck Highchair Frame Sit N Relax - Beige
- Newborn Attachment
- Child Attachment
- Rocking Frame
- Feeding Tray with Tray
- Play Arch
- Hauck Highchair Frame Sit N Relax - Beige
- Newborn Attachment
- Child Attachment
- Rocking Frame
- Feeding Tray with Tray
- Play Arch
| Product group: | 3 |
|---|---|
| Color: | Beige |
| Recommended age min.: | 0 month(s) |
| Recommended age max.: | 36 month(s) |
| Shipping Date: | 17.04.2026 |
| Brand: | Hauck |
| Features: | Tray, Newborn insert |
| Safety type: | Five-point harness |
| Max. child weight: | 15 kg |
| Backrest position: | Steplessly adjustable |
| Seat height adjustable: | Steplessly adjustable |
| Tray: | Included |
| Seat (L x W): | 24.00 x 25.00 cm |
| Product dimensions (L x W x H): | 85.00 x 56.00 x 106.00 cm |
| Folded dimensions (L x W x H): | 27.00 x 56.00 x 118.00 cm |
| Our product code: | 202500002498 |
|---|---|
| Hauck product code: | 665541 |
| EAN/GTIN: | 4007923665541 |
| Our product code: | 202500002498 |
|---|---|
| Hauck product code: | 665541 |
| EAN/GTIN: | 4007923665541 |